735 38 Dolní Domaslavice 135
topcesnek@seznam.cz
+420 734 642 649
Objednávka česneku
Top recepty
Léčebné účinky česneku
Již naši dávní předkové znali léčivé účinky česneku, který skvěle pomáhá při mnoha indikacích. Česnek má antibiotické a antimykotické účinky (střevní bakteriostatikum). Uvádíme několik rad a receptů, jak jej užívat při léčbě. Doporučujeme při užívání poradit se se svým lékařem.
Arterioskleróza (kornatění tepen)
Nemoc je zapříčiněna poruchou látkové výměny, hl. jater, je nutná přísná dieta a podpora regenerace jater a tak léčit příčinu nemoci. Tomu je podřízeno i nasazení vhodných bylin, jak je zřejmé i z jejich používání (tzv. antisklerotika). Mezi nejvhodnější léky nebo spíše potraviny patří česnek. Pozor však s dávkováním! Česnek může být při předávkování nebezpečný, dochází k odlupování trombotických plátů z cévních stěn, což může mít tragické následky.
- Česnek s medem
-
- 200 g loupaného drceného česneku
- 250 g koncentrovaného lihu
- 50 g medu, nejlépe akátového
- 15 g čištěného propolisu
- Výluh česneku a hořce
-
- 0,5 l borovičky
- 400 g česneku
- 1 polévková lžíce kořene hořce
do 75 kg 1 lžičku extraktu
do 90 kg 2 lžičky extraktu
nad 90 kg 1 lžíci extraktu, lze zapít vodou
Astma
Astma je především neléčená alergie nebo alergie léčená antibiotiky, tedy nemoc látkové výměny a proto bychom ji měli jako takovou léčit. Přísné dodržování diety s podporou funkce jater by mělo být samozřejmé. Česnek bývá nedílnou součástí při léčbě astmatu.
- Medovo-křenovo-česneková směs
-
- 50 g šťávy z mateřídoušky
- 50 g šťávy z černého bezu
- 25 g šťávy z česneku
- 25 g šťávy ze šalvěje
- 500 g medu
- 100 g másla
- 75 g strouhaného křenu
- 75 g jemně drceného česneku
- Šťávy smícháme s medem. Poté promícháme s máslem, křenem a drceným česnekem. Směs podáváme 3× denně 1 lžíci před jídlem.
Vysoký krevní tlak
Vysoký krevní tlak musí být pod lékařskou kontrolou hlavně proto, že léky a způsob jejich podávání musí být měněny a kontrolovány. Zde mohou velmi pomoci bylinné prostředky, které jsou nejen účinné, ale hlavně nejsou návykové a odstraní nutnost řešení pomocí chemie. Působí vazodilatoricky a je tedy třeba volit nejlépe vyhovující, tedy pro daný případ nejúčinnější.
- Česneková tinktura
-
- 50 g čerstvě naloupaného česneku
- 100 ml čistého, asi 42% alkoholu
- Do láhve s alkoholem dáme česnek. Uzavřeme a necháme 2 týdny vyluhovat. Stroužky vylisujeme a vylisovaný zbytek v papírovém filtru přelijeme alkoholem. Uzavřeme do menší láhve a užíváme 2× 25 kapek denně, před obědem a před večeří.
Neuralgie
Neuralgie neboli bolesti nervů může být zaviněna nachlazením, nadměrným pohybem, nemocí látkové výměny nebo nadměrným požíváním alkoholu. V každém případě musí být ale dodržovány zásady léčení. V první řadě to znamená zůstat v klidu a vyvarovat se zimy, průvanu apod.
- Kafrový olej s naloženým česnekem
-
- 50 g oleje
- 15 - 20 g stroužků česneku
- Do oleje se naloží naloupané stroužky česneku. Olej se poté jemně vtírá do bolestivých míst.
Plíce
Onemocnění plic bývá nemocí látkové výměny, přesněji slinivky čili sliznic, a podle toho bychom k němu měli přistupovat.
- Ostropestřec mariánský
- Tinkturu z této velmi ceněné léčivky - Ostropestřec mariánský - podáváme v množství 15 - 30 kapek v mléku nebo ve vodě 3× denně. Informujeme o používání lékaře. Poté používáme plicní směs.
- Plicní směs
-
- 1 kg medu
- 100 g česneku
- 50 g cibule
- 50 g křenu
- 10 g máty peprné
- 100 g slivovice nebo žitné
Afrodiziakum (látky zvyšující pohlavní pud)
Jako přírodní afrodiziaka lze doporučit především naprosto neškodné prostředky, jež mohou být součástí potravy, jako jsou třeba česnek kuchyňský, artyčok kardový, tymián, saturejka a další koření jako anýz, koriandr, skořice, máta, hřebíček, zázvor, šalvěj, mateřídouška i kopřiva.